Jestem Tu

Album cover art for "Jestem Tu" by Rekord & Mister C (POL) & Rokson & Vonsu

Rekord & Mister C (POL) & Rokson & Vonsu - Rap

Jestem Tu

0 Plays

Duration: 5:58

View Album

Lyrics

Language:

[Zwrotka 1: Rekord] Tu gdzie ulice tworzą labirynty po piętrach gnają windy Nigdy czas nie staje, zdaje ci się, że jest chytry Tu gdzie kody, cyfry, domofony, klatki, litry wódki Matkl, córki, rzadko kiedy ludzie mają z górki To tu gdzie za godzinę masz złotówki Za dupę dwie stówki i jest super jak zostaje ci coś na rachunki Tu ławki, murki, zapach trawkl, browarki i parki I nie ma tutaj dnia,żebyś nie slyszał wiertarki Jestem tu, czytaj sto kilo żywego hip hopu Na karku prawie ćwierć wieku, ciągły błysk w oku Ciągle żyć w opór tutaj chce rok po roku Krok po kroku odkrywając co się dzieje wokół Jestem tu, z mojego piętra jak z samolotu Zerkam na okolicę, widzę tę część osiedla Na którym mieszkam od dziecka Jestem tu-to mój dom, o nim zawsze będę pamiętał Swój sposób [Refren] Jestem tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego? Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą Tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego?" Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą [Zwrotka 2: Vonsu] Nadaję z miejsca, które kocham i którego nienawidzę By zrozumieć o czym mowa musiałbyś podejść bliżej Bez obaw to Popowice Tu gdzie w dzień możesz zobaczyć nas a nocą usłyszeć Nie raz toast, urwane klisze Zielony tlen z promilem w tle co rzuca cień na okolice Co dzień ten sam scenariusz widzę Same twarze i ulice i tak to idzie Jestem tu, wśród setek ludzi, bloków i spojrzeń Tu gdzie na ogół w mig mijają dni i miesiące Tu każdy chce lśniące fele i grubą forsę Chenie pamięta nikt, że każda róża ma kolce Gdzie grunt pod stopą to szary asfalt Z nóg ścina nas trud życia i pęd po hajs brat Jestem tu i póki co nie ruszam się stąd Zachodni Wrocław, pe o pe igrek to mój dom! [Refren] Jestem tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego? Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą Tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego?" Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą [Zwrotka 3: Rokson] Kiedy muzyka na dzielni tętni jestem sobą Nie zapomnę o tym miejscu nigdy, daję słowo! Patrzę za okno i nie jest kolorowo Mało który tu wyciąga średnią krajową Chwilowo, lubi trwać w nieskończoność Nierobom, trudno ustać tu pionowo Jest nerwowo, wrzaski, gwizdy, piski opon Hałas zawsze był tu bliski blokom Cisza oznacza nadciągający kłopot Nawet gdybyś chciał uciec to i tak nie wiesz dokąd Lumpy krążą po osi ubrani jak eskimosi A śmieci częściej znikają niż ktoś je wynosi To miejsce dało nam flow, dzielimy spadek Czasem nie wiem czy mam nazwać to klątwą czy darem Wpadnij do nas pod bramę i wrzuć to na membranę Tylko nie mów mi później, że cię nie ostrzegałem! [Refren] Jestem tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego? Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą Tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego?" Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą [Zwrotka 4: Mister C] Po prostu, prosto z mostu, miasta stu mostów To los mój pośród bloków i moich ziomków Zapraszam w podróż typie, z miejsca gdzie dorastałem Zapoznam cię z motywem, gdzie bywa nieciekawie Chodź przejdziemy się strychem pokaże ci bliskie mi twarze A społeczniaki jak zwykle każą nam opuścić bramę Dzwonią po policję, bo mają najebane we łbie Boją się wyjść na ulicę, gdy się zrobi trochę ciemniej Widziałem tych co chcą mieć krocie I chcą być na samym szczycie Po tych co toną w błocie tarzając się w nim jak świnie Staczają się na ulice, bo mają małe ambicje Nie mając planów na życie na stricie to synek zginiesz Ja mierzę wyżej i wierzę, że mi się uda Wielu rzeczy musiałem się wyrzec, by zacząć od nowa I tak nigdy się nie poddam, chcę to zostać aż po grób Kocham moje miasto Wrocław, Popowice, jestem tu! [Refren] Jestem tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego? Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą Tu, gdzie szkło i beton pną się pod niebo Tu-ludzie pytają "kto,z kim i dlaczego?" Grunt na którym żyjemy Ty nie myl tego - to dom a nie warstwa betonu nad glebą

Rate this song

Rate this song

0/5.0 - 0 Ratings

5
0.0% (0)
4
0.0% (0)
3
0.0% (0)
2
0.0% (0)
1
0.0% (0)

Loading comments...

Credits

Writers
  • Mister C (POL)
  • Rokson
  • Vonsu
  • Rekord