Tessellata #2

Album cover art for "Tessellata #2" by Phunk B

Phunk B - Rap, România

Tessellata #2

0 Plays

View ArtistView Album

Lyrics

Language:

Am trecut alaturi prin atatea lucruri Daca  vrei sa pleci, pleaca, dar nu nega trecutul Am  tinut la tine, nu-i rost sa rostesc aste cuvinte Sper sa ti fie zilele-nsorite Si iarna daca stai sa dai un pai la Cazino Frate-meo,  iti amintesti? spuneam ca nu vreau sa fiu om M-au  ajuns cumva din urma cum au trecut ani Stii tu, ziceam ca-s multumit cu tot ceea ce am Dar  n-am nimic, absolut nimic, sincer Dorm in casa alor mei si am dormit si sub cer Bani deoparte n-am, masina n-am si-mi place In sufletu meu sa cred cumva ca am un plan Dar  si ala e o ceata deasa C-alcoolu ma tine-n transa Ma face sa-ncep fraza cu 'trebuia sa fac asta astazi' Dar m-am tezit la 3 Ca am baut pana-n zorii zilei Dupa zic "asta e" Orice creion tre' ascutit din cand in cand Si orice om pierdut se va gasi curand, sau sper, oricum Daca nu i cazu tine doar de decizii Vrei sa detii sau vrei sa obtii totu in leasing? Tot iti trebe fise! Bag pula-n ei de bani c-au stors si ultimu dram din noi uman Uita-te-n jur sa vezi urmarea Sunt necesari totusi ca i fac din clasa 8-a Si tu ma acuzi ca sunt prea tripat pe ei cand tie ti-i da ma-ta Da-te-n ma-ta Nici tu n-ai tinut cont Ca te-am iubit si te-ai pisat pe tot Merci mult ! Oamenii vin si pleaca Banii vin si pleaca Deci ce-am spus si mai devreme se-aplica si de-asta data Ye Fara hook, fara refren Ye Doar un loop sa dau pe el Ye E ce stiu mai bine sa fac Sa versific tot ce mi s-a intamplat Te fac sa dai din cap Tesselata raps Numaru 2 Ye Dupa mai bine de 2 ani ne-am revazut iarna trecuta in Phoenix Am venit pe jos ca e frumoasa iarna-n Tomis Aratai enervant de bine Nuu...eram in apele mele si mi-ai zis sa zambesc mai mult Nebuno tu Ne-am jucat fiecare jocu' Priviri si atingeri care nu cred ca-si aveau locul Da' si aveau scopu, evident, am mai vorbit de-atunci Astept sa vina ziua mea ca sa imi scrii Acum Ma-ntreb ironic Ce rost are daca nu doare Dragostea in final cel mai probabil c-o sa ma omoare Ye Foarte bine, ce sa zic Fiind cu oamenii patit am ales muzicii sa ma deschid Tu judeca-ma pentru asta ca sa stiu pe cine-ndepartez in continuare Mult ragaz n-am Stiu c-am raspandit destul de multa ura Asta si pentru ca am iubit pe masura Raman singur !

Rate this song

Rate this song

0/5.0 - 0 Ratings

5
0.0% (0)
4
0.0% (0)
3
0.0% (0)
2
0.0% (0)
1
0.0% (0)

Loading comments...

Credits

Writers
  • Phunk B