Muzică

Lyrics
[Verse 1: DOC] Multi ma-ntreaba multe Vrute, nevrute Eu ma-ntreb: care-i scopul meu? Nu-i topul, eu Tintesc spre spirit, imi fac loc cu greu Printre tentatii Dorinte, aspiratii Vointa si rabdare Trebuie sa le pun sub redactare E muzica! O fac sa te miste Sa te trezeasca Sa te piste Ca omul sa gandesca Suntem niste Purtatori de speranta Ce urla in liniste Alergatori pe mare distanta Si pana la finish, e muzica! E facuta sa rupa lantul Cand cei de sus arunca latul Tu arunca bratul Cu pumnul strans spre cer cum arunca Gatzu Curaj, gen Grasu' Fa pasul Spre adevar, arunca falsul! E muzica! Nu-i cea mai buna Da-i a noastra Si nu cred ca-i vreunul sa poa' sa spuna Ca-i cea mai proasta Cand nesimtirea crasa Ma lasa cu angoasa Ca sa scap ajung acasa Ma pun la masa Si fac muzica! [Verse 2: Vlad Dobrescu] Trece prin suflet, imi curge prin sange Deci, intelege, n-am cum s-o dau mai incet Si e ciudat, c-as vrea s-o impart cu toata lumea Totusi n-o sa las pe nimeni sa mi-o ia, ar fi culmea! E muzica, si daca n-as avea-o as fi nebun Am probleme, mi le pun, pe hartie si le spun Lui si tie pe-un instrumental de parc-am fi prieteni buni De fapt stai, poate de fapt chiar asta-i muzica! Multi zic sa stai jos ca bassul Sa nu faci prea mult zgomot, altfel iti faci necazuri Stiu, dar si sa duc viata in liniste e greu De-aia dau la maxim si-I multumesc lui Dumnezeu Pentru muzica! [Verse 3: Deliric] Si multi zic ca-s nebun sa fac asta: "Ai 30 de ani Toto, lasa joaca, ia-ti nevasta! Fa-ti casa Fa banu', umple masa Lasa filmele de Gangsta Mai lasa rimele de Busta! Ca aveai in cap s-ajungi la NASA Da' ti-a placut sa te pui in cap cu rasta Baga-ti-ai pula, cu asta-basta! Ti-ai pus in cap familia, iti strici viata Ti-ai pus in cap industria, ca strici piata In loc sa te strici sa rupi topurile, sa spargi gheata Ai preferat sa faci rime, sa le spargi fata..." Si nu regret, da' nici nu pot sa ma opun Ca nu am cum Au dreptate in tot ce spun Ca-s nebun Dupa muzica! [Verse 4: Nwanda] Hrana pentru suflet flamand Da' vezi tu, muzica asta nu-i pentru omul de rand Incepe cu-n gand Care-i scris pe-un rand Si rimand Cu cel ce urmeaza, se transforma-n curand In muzica! Ascult-o cu-ncredere, bro Ca sunt sincer cu tine, nu te iau la misto C-asa-s io Imi place s-o ard serios Dar mereu feeling-os Ca atunci cand scriu, scriu cu patos Si fac muzica! Mai tare ca o cafea Te trezeste dimineata, dup-o noapte mai grea Si nu stiu tie, dar mie mi-a dat tot ce avea Si s-ar parea ca nu pot trai fara ea Fara muzica! [Verse 5: Cedry2k] Stii tu, de-aia fara refren Ca asta nu-i rap din Brooklyn, e poezie din Berceni! Potrivesc cuvinte, ca Arghezi pe martisor Cu diferenta ca tre' sa scot mai multi banisori Din muzica! Da' si sarac O fac De drag Nici umbra de trac Nu tac Nici mort, ca Tupac! Daca am ajuns sa fumez excesiv, ca rasta N-am niciun alt motiv, decat nenorocita asta De muzica! Nu ma pot trezi din vis Voci din cap imi striga: "Nu te opri din scris!" Voci din public zic: "Bine zis Cedrea, bis!" Ok, pune un beat Lasa MIC-ul deschis Sa fac muzica!
Rate this song
0/5.0 - 0 Ratings
Loading comments...
Credits
- Writers
- DOC
- Vlad Dobrescu
- Deliric
- Nwanda
- Cedry2k